16.05.2018
Науковці з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі зуміли «пересадити» спогади одного молюска іншому за допомогою ін’єкцій рибонуклеїнових кислот (РНК).
Про дослідження йдеться в науковому журналі Scientific American.
Морських молюсків розділили на дві групи. Першу групу піддавали ударам струму протягом 20 хв, після чого робили перерву на одну добу. У молюсків з першої групи таким чином виробився захисний рефлекс стискатися на 50 секунд при дотику до них, тоді як й молюсків з другої групи дана реакція трималася лише одну секунду.
Згодом дослідники витягли з нервових систем піддослідних РНК і поміняли місцями. В результаті, молюски з другої групи придбали захисний рефлекс тривалістю в 40 секунд.
В зв’язку з результатами дослідження, американські науковці прийшли до висновку, що за вироблення рефлексів відповідають сенсорні нейрони, що реагують на присутність деяких РНК.
Читай також: НЕЙРОБІОЛОГИ ЗАЯВИЛИ, ЩО ЗНАЮТЬ ЯК ПОКРАЩИТИ ПАМ’ЯТЬ
Керівник наукового проекту Девід Гланзмен вважає, що в майбутньому РНК можна буде використовувати для відновлення спогадів людей, які страждають від хвороби Альцгеймера на ранніх стадіях.
Фото: © newsroom.ucla.edu