02.12.2020
Бельгійські науковці створили швидкодіючу COVID-вакцину на базі щеплення від жовтої гарячки, експериментально довівши її ефективність.
Про дослідження йдеться у статті, розміщеній в науковому журналі Nature.
Вчені-вірусологи під керівництвом професора Левенського католицького університету Йохана Нейтса розробили власну вакцину від COVID-19. Її створили на основі вірусу YF17D – ослабленої версії збудника жовтої гарячки. Дослідники вибрали саме цей вірус, так як YF17D вже застосовували для розробки двох інших вакцин – від японського енцефаліту і гарячки денге.
Науковці вставили в геном YF17D фрагменти РНК коронавірусу, які відповідають за складання деяких сегментів двох ключових компонентів його оболонки — S-білка і N-білка. Створивши систему подібних вірусних частинок, дослідники провели лабораторні експерименти, перевіривши дію вакцини на мишах і хом’яках.
Читай також: КІМ ЧЕН ИН ОТРИМАВ ЩЕПЛЕННЯ ВІД КОРОНАВІРУСУ – АМЕРИКАНСЬКИЙ ЕКСПЕРТ
З одного боку, дослідження підтвердили, що експериментальна вакцина безпечна для всіх випробовуваних тварин. З іншого боку, виявилося, що ці вірусні частинки діяли на імунітет ссавців незвично швидко. Вже через 10 днів після першої ін’єкції вони змушували імунітет виробляти рекордну кількість антитіл.
Керівник проекту Йохан Нейтс та його колеги вважають, що завдяки подібним властивостям вакцина особливо важлива для подальших клінічних випробувань на людях.