Вчені виявили на Марсі найдавніший вулкан Сонячної системи

03.02.2017

Вчені зі США досліджували знайдений у Північній Африці метеорит і зробили висновок, що він має марсіанське походження, притому він вибитий з тієї ж точки Марса, що і десяток інших метеоритів, знайдених раніше.

вулкан на марсі

Співробітники університету Х’юстона в США прийшли до висновку, що на Марсі може перебувати найдревніший вулкан Сонячної системи.

Дослідники припускають, що метеорит належить до шерготитів, йому приблизно 2,4 мільярди років. При цьому за складом і розмірами його зерен він виявився ідентичний десяти іншим шерготитам, знайденим раніше.

Це означає, що вони утворилися в одному місці і біля одного вулкана. Судячи зі слідів впливу космічних променів, метеорит був вибитий з поверхні Марса приблизно мільйон років тому – тоді ж, коли і згаданий десяток шерготитів – мабуть, у ході одного і того ж астероїдного удару.

Читай також: Вчені розгадали таємницю дивного лабіринту на Марсі

Найвищим вулканом, виявленим там на сьогоднішній день, вважається Олімп, висота досягає 17-ти миль. Повідомляється, що метеорит з Марса досяг Землі внаслідок сильного удару невідомого космічного об’єкта з космосу в один з вулканів.

Примітки. Шерготити: Ця група отримала свою назву від метеорита Shergotty, який впав у районі містечка Шергаті, Індія, у 1865 році.

Фото: Wikimedia

Христина Качарай