Ультрафіолет допоможе в пошуках життя на інших планетах

05.09.2017

Науковці з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (CfA) в Кембриджі (США) припустили, що ультрафіолетове світло може допомогти знайти життя у Всесвіті.

космос

Результати даного дослідження були опубліковані в журналі Astrophysical Journal.

Науковці пояснюють своє припущення тим, що червоні карлики не виділяють достатньо ультрафіолетового світла, щоб запустити біологічні процеси, знайомі на нашій планеті.

Наприклад, певні рівні випромінювання можуть бути необхідні для утворення рибонуклеїнової кислоти, молекули, необхідної для усіх відомих форм життя.

Зазначимо, що недавно астрофізиками було виявлено кілька планетних систем з потенційними житловими зонами, в яких могла існувати рідка вода, навколо червоних карликів, включаючи Proxima Centauri, TRAPPIST-1 і LHS 1140.

Використовуючи комп’ютерні моделі і відомі властивості червоних карликів, дослідники, припустили, що поверхня планет з систем червоних карликів отримує в 100-1000 разів менше ультрафіолетового випромінювання, ніж отримувала Земля на початках свого формування.

Читай також: УЛЬТРАФІОЛЕТ ДОПОМОЖЕ ВБЕРЕГТИ МАРС ВІД ЗЕМНИХ БАКТЕРІЙ

Отож, вчені зазначають, що УФ випромінювання може бути чинником для запуску біологічних процесів на далеких космічних об’єктах, а тому – чинником для гіпотетичної появи життя у віддалених куточках Всесвіту.

Фото: © bizhijidi.com

Вікторія Шелестюк