Вчені виявили останки найдавніших динозаврів

03.04.2018

На території Африки палеонтологами було виявлено останки найдавніших динозаврів, які проживали на Землі на початку тріасового періоду.

За словами палеонтологів, на території Африки було виявлено скам’янілості значних розмірів, вік яких становить 252 млн років.

«Мова йде про скам’янілості часів раннього тріасу – до цих пір у нас було дуже мало інформації про цей найцікавіший з палеонтологічної точки зору час. Але тепер, коли ми проаналізували близько двох тисяч кісток з Африки, деякі аспекти прояснилися», — зазначили вчені-палеонтологи.

В ході дослідження фахівці прослідкували схожість видів, які були виявлені в Африці і Антарктиді. В зв’язку з цим вони вважають, що Пангея розкололася на континенти саме в тріасовий період, однак не на ранньому етапі цього періоду.

Читай також: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ ОСТАТОЧНУ ПРИЧИНУ ВИМИРАННЯ ДИНОЗАВРІВ

Відмітимо, тріасовий період мав ключове значення для всього майбутнього Землі. Внаслідок масового вимирання безлічі видів в кінці пермського періоду, розпочався стрімкий процес розвитку різноманітних видів ранніх ссавців і перших динозаврів.

Фото: © unn.com.ua

Вікторія Шелестюк