У Китаї тисячі людей заразились бруцельозом через відходи із фармзаводу

22.07.2020

У Китаї кілька тисяч чоловік перехворіли зоонозною інфекцією через відходи Жонґму-Ланьчжоуського фармацевтичного заводу.

Фото: © Hindustan Times/twitter

Як повідомили в комітеті з охорони здоров’я міста Ланьчжоу, в період з 24 липня по 20 серпня 2019 року на фармацевтичній фабриці Zhongmu Lanzhou в ході виробництва вакцини для тварин проти бруцельозу використовували прострочені дезінфікуючі засоби, це призвело до неповної стерилізації відпрацьованих газів, що виділяються з ферментера, внаслідок цих викидів в повітрі утворився аерозоль, що містив хвороботворні бактерії. Про це повідомляє CNN з посиланням на заяву місцевої влади.

В місцевому органі з охорони здоров’я повідомили, що 3 245 осіб захворіли на бруцельоз, який найчастіше передається від домашніх тварин.

Також 1 401 особа здала попередній позитивний тест на наявність бактерій. Про смертельні випадки не повідомляється.

Читай також: КОРОНАВІРУС МОЖЕ ПОШИРЮВАТИСЯ ЧЕРЕЗ КАНАЛІЗАЦІЮ: КИТАЙСЬКІ ВЧЕНІ

Влада створила спеціальну слідчу групу з виявлення причин і винних в події, за результатами розслідування відповідні співробітники і організації були притягнуті до відповідальності. 13 січня 2020 року біля фармкомпанії Lanzhou Shenwu були відкликані ліцензії на виробництво живих вакцин проти бруцельозу зі штамом S2 і штамом A19. У заяві відомства наголошується, що компанія провела суворий розгляд і покарала вісім відповідальних осіб, а також заявила, що отримала необхідні уроки на майбутнє, висловила готовність провести необхідну роботу з ліквідації наслідків і внести вклад в виплату компенсацій постраждалим.

Бруцельоз — інфекційне захворювання у людей, спричинене мікроорганізмами роду Brucella, яке передається контактним шляхом від тварин-носіїв збудника (великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, кролів, оленів) чи їх інфікованими продуктами або тканинами. Хвороба має схильність до хронічного рецидивного перебігу з переважним ураженням органів руху та опори, нервової і сечостатевої систем організму.

Катерина Теличин