Вчені дізналися таємницю останніх мамонтів на планеті
25.04.2015
Міжнародному колективу вчених вдалося розшифрувати повний геном шерстистих мамонтів, вимерлих багато століть тому.
Для порівняння були взяті зразки ДНК, виявлені з останків мамонта, який жив разом з іншими представниками свого виду на території Якутії близько 44 800 років тому.
Порівняння геномів мамонтів, що жили в часи розквіту на північному сході Сибіру і заходу на острові Врангеля цього виду сімейства слонових, показало фахівцям, що за минулі три сотні тисяч років вимирання цього роду ссавців загрожувало як мінімум двічі. За словами вчених, предки цього мамонта останні 5000 років практикували кровоспоріднені схрещування.
Другий період стався приблизно в той же час, коли відбулося вимирання мамонтів, тобто близько 12 тисяч років тому. Після нього чисельність популяції, що проживає на острові Врангеля, скоротилася до 3,5 сотень тварин. Перший період був набагато раніше — близько 285 тисяч років тому.
Читай: Незабаром на Землі з’являться клоновані мамонти
Встановлення факту більш раннього вимирання змушує припустити, що генетична стійкість виду була тоді серйозно підірвана, що потім і позначилося під час остаточного вимирання мамонтів.
Вчені мають намір «воскресити» і досліджувати геноми інших мамонтів, що має допомогти пролити світло на вимирання шерстистих мамонтів.
Фото: fotoklumba.lviv.ua