Богоявлення завершує різдвяні свята | New-s.com.ua
New-s.com.ua

Богоявлення завершує різдвяні свята

Залишилось останнє свято, що замикає зимовий цикл різдвяних свят — Богоявлення. Це свято теж має свої традиції

Фото: sambirparafia.org.uaХрещення або Богоявлення відзначаємо 19 січня за новим стилем

19 січня святкують Святе богоявлення або Хрещення Христове, народна назва свята — Водохреще або Йордан. Йоан Хреститель у річці Йордан охрестив Ісуса Христа. Саме тоді у небі з’явився голуб, який під час хрещення зійшов на Ісуса. У християн голуб — символ Пресвятої Трійці: Бог Отець, Бог син і Бог Дух Святий. Саме свято богоявлення утверджує початок Нового Завіту.

На Богоявлення священики на річках освячують воду. Коли священики занурюють у воду свічки і хрест, то вірять, що вся нечиста сила покидає річки та й будь-яку воду. У цей день вона має цілющу силу. Люди кажуть, що йорданська вода може зберігати свіжість впродовж року. Освяченою водою окроплюють всіх людей і воду, яку вони принесли з собою.

Є незмінна традиція Водохреща — купання в йорданських ополонках. Навіть важкохворі люди зцілювались після купання у святій воді. До речі, вже традиційно щировіруючі християни мають свої традиції. Так, вони їдуть у святі місця, де є купелі, і там здійснюють «святе» купання. В пресі можна знайти багато історій, що розповідають про цілющі випадки зцілення у йорданській воді.

Прийнято після церковного богослужіння пити освячену воду, розбавляти її з домашньою і вмиватись нею, особливо ті місця, які «швидко» піддаються вірусам.

Читай також:Щедрий вечір або Голодна кутя

Йорданську воду ставлять на зберігання впродовж року, її вважають помічною і найкращим оберегом при стихійних бідах.

В народі вірять, що після Водохреща зима відступає.