23.01.2022
Раніше, щоб придбати будь-який об’єм газу, необхідно було самостійно шукати постачальника, вести з ним переговори та погоджуватися на ціни, які часто були безпідставно завищеними.
Тепер завдяки існуванню електронних торгів погоджуватися на невигідні умови співпраці більше непотрібно, як і шукати самого партнера. Усі клопоти на себе бере команда організаторів онлайн-аукціону.
Процес реєстрації та участі в електронних торгах
Біржові аукціони організовують різноманітні торговельні майданчики, одним з яких є Українська Універсальна Біржа: https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/. Дізнатися, як купити газ на електронних торгах, та придбати його за допомогою будь-якої онлайн-біржі можна, не виходячи з кабінету. Ресурс сам веде переговори з постачальником, перевіряє його благонадійність та структурує усі данні, що зібрані. Формат такої взаємодії покупця з продавцем виключає ризик обману з обох сторін та заощаджує час.
Щоб стати учасником торгів, необхідно обрати майданчик, на якому проводяться аукціони з продажу газу. Далі слід виконати такі дії:
- пройти реєстрацію на сайті;
- пройти акредитацію учасника;
- обрати потрібний аукціон;
- зробити усі необхідні грошові внески;
- зробити свою ставку на лот.
Після цього покупець, який зробив найбільшу ставку на лот, виграє торги та зв’язується з продавцем для обговорення подальших умов співпраці. Усі операції здійснюються в режимі онлайн. За необхідністю ресурс, який проводив торги, може надати покупцю правову допомогу та захистити його інтереси.
Звертаємо увагу, що кожна біржова площадка пропонує власні умови ведення торгів. На деяких ресурсах купувати газ можна як самостійно, так і через брокера. Останній варіант більш зручний і простий для користувача. Але при співпраці з посередником покупцю доведеться заплатити певні комісійні збори.
Загалом розібратися у механізмах електронних торгів може будь-яка освічена людина. Усі біржі пропонують своїм користувачам навчальне відео та інші довідкові матеріали про те, як продавати та покупати на електронних торгах.
Торги з продажу газу проходять регулярно, тож якщо на даний час користувач не може знайти для себе вигідної пропозиції, слід просто зачекати.
Хто може придбати газ на електронних торгах в Україні?
Брати участь в електронних торгах можуть юридичні особи та фізичні особи, які є підприємцями. Вони можуть бути як резидентами, так і нерезидентами України. Головне, щоб покупець був платоспроможним та міг надати докази того, що має необхідну суму грошей на придбання того чи іншого лоту. Щоб пройти акредитацію на сайті біржі та отримати доступ безпосередньо до торгів, необхідно надати ресурсу довідку про відсутність розпочатої процедури банкрутства, яка видана державним органом з питань банкрутства.
Також є деякі інші незначні вимоги до покупця, що визначені законодавством України. Детальніше ознайомитися з ними можна на сайті площадки, що організовує торги.