Молоді роки кавового напою
В одній арабській легенді говориться, що пастух з Мокко помітив, що його кози досить грайливі і веселі, коли поїдять якихось невідомих плодів. Так було відкрито кавове дерево.
Шлях кави до слави
Достовірно відомо, що родина кави – Ефіопія, де вона росте у дикому вигляді. Назву свою вона отримала по ефіопському нагірʼю Кафа. В ІІ – ХІV ст. ефіопи воювали з Єменом. Військові дії затягнулися. Ефіопські солдати разом із запасами харчів взяли з собою в похід молоді кавові дерева і були приємно здивовані, коли кава стала чудово дозрівати під новим небом. З Ємену, а точніше, з порту Мокко (один з сортів кави називається так і сьогодні) напій відправися завойовувати світ. Розповсюджували його паломники. Які відвідували Мекку. Пізніше араби-мандрівники завезли каву в Індію.
Пити каву – гріх
На початку каву пили тільки в дома, але це продовжувалося недовго. Відкрилися спеціальні заклади, де гарячий чорний напій можна було пити в товаристві. Так народилися кофейні. Перша була відкрита в 1554 р. у Стамбулі.
Розмови за чашечкою кави, які частіше всього мали політичний характер, викликали незадоволення мусульманського духовенства, так як відволікали віруючих від мечеті. Тоді імам Стамбула прокляв і оголосив: в день страшного суда, коли мертві встануть з могил, ті з них, хто пив каву, стануть чорніше дна посудини, в якому вона варилася.