Початок у статті «Гість з країни сонячного світла»
Після того, як святий Миколай піде, кожна дитина, перш ніж лягти спати, ставить біля каміна свої черевики, в які кладе жмуток сіна або овес. Це — гостинець для коня святого Миколая, адже вночі він знову об’їжджає місто, але тепер уже дахами, а Чорний Петер буде спускатися димарями у кожний дім і класти подарунки у дитячі черевички.
Наступного дня, 6 грудня, діти прокидаються раненько і чимдуж біжать до каміна. Що ж там приніс святий Миколай? Серед подарунків вони знаходять іграшки і новий гарний одяг, медяники у формі людини або тварин, вершкові льодяники у вигляді квітки або серця, марципанові фрукти й овочі.
Оскільки відомо, що святий Миколай не відмовиться й пожартувати з дітьми, вони не надто дивуються, знайшовши у черевику бутерброд з сиром або шматок мила. І одне й друге зроблені з марципана, але з вигляду їх нізащо не відрізниш від справжніх. Натомість шоколадні літери — ініціали дітей — зроблені зі справжнього шоколаду.
Читай:Гість з країни сонячного світла
Дорослі у цей день обмінюються подарунками. Разом зі звичайним сувеніром вони часто одержують «мигдальні літери». Якщо ці літери великі за розмірами, то людина, що їх дарує ставиться до тебе такою мірою добре, як величина букв. Іноді юнаки дарують своїм обраницям «мигдальні літери» завбільшки із собачу будку!
Святий Миколай любить покепкувати і з дорослих. Тому часто вони одержують у подарунок якісь сюрпризи. Часом, наприклад, маленький за розмірами подарунок загорнутий у декілька яскравих, блискучих обгорток. Кожна з них адресована іншій людині. І лише на останній написане ім’я справжнього адресата.
По завершенні свята Миколая веселощі завмирають до різдвяних днів. Погостювавши у свій день у голландських містах і селах, святий Миколай сідає у вертоліт і повертається до країни сонячного світла.