Коли варто переносити сайт на віртуальний виділений сервер VDS/VPS
16.03.2017
У ході розвитку проекту, перед власником сайту рано чи пізно постає проблема, яка полягає в неспроможності віртуального хостингу витримувати навантаження.
В результаті цього веб-ресурс стає недоступним для користувачів, а сам хостер зазвичай надсилає попередження, що сайт використовує понаднормові ресурси і цим створює проблеми іншими сайтам, які фізично знаходяться на одному віртуальному сервері.
Найкраще і найдешевше вирішення цієї проблеми є перехід на віртуальний виділений сервер www.ukraine.com.ua/vps. Давайте одразу поговоримо про переваги та недоліки такого «переїзду»:
+ відносно невисока ціна в порівнянні з орендою фізичного серверу, віртуальний виділений сервер не вимагає витрат на технічне обслуговування, але при правильних налаштуваннях ви отримаєте повноцінний сервер з високою пропускною здатністю;
+ зазвичай віртуальний сервер VDS/VPS має ліміт на використання системних ресурсів сервера. Але проекти, які розташовані на одному фізичному сервері, але на різних віртуальних «машинах» не впливатимуть на роботу один одного;
+ відносна простота в налаштуваннях та обслуговуванні;
— основним негативним моментом є все-ж-таки обмеженість в ресурсах, оскільки фізичний сервер таки має межу своєї продуктивності, яка ділиться на всі віртуальні vds/vps в межах повноцінного сервера;
— клієнт самостійно вирішує усі питання, які пов’язані з індивідуальними налаштуваннями та технічною підтримкою. Зазвичай хостер безкоштовно проводить лише стандартні налаштування, а решта додаткових послуг залишаються платними.
Чим відрізняється VPS (Virtual Private Server) від VDS (Virtual Dedicated Server)?
VPS – це віртуальний сервер, для якого використовується віртуалізація, яка реалізовується на базі операційної системи.
VDS – віртуальний сервер з фізичним, тобто постійним виділенням ресурсів пам’яті, ядер CPU та дискового простору.
Відповідаючи на основне запитання, коли варто переводити сайт із звичайного хостингу на віртуальний виділений сервер, то тут можна однозначно сказати — це потрібно робити завчасно. Основним сигналом є недоступність сайту при пікових навантаженнях, простими словами, коли на сайті одночасно знаходяться багато людей, то це створює суттєве навантаження з яким не справляється віртуальний хостинг.
В результаті сайт недоступний, або працює з перебоями. Якщо говорити в середньому, то сайти на яких знаходяться більше 500 відвідувачів онлайн, для нормальної роботи потрібно розміщуватися на віртуальному виділеному сервері.
Сподіваємося інформація була корисною для Вас, що дозволить приймати лише правильні рішення в процесі розвитку власного проекту.
Фото: © techcrunch.com