Види шахрайських схем на ринку праці | New-s.com.ua
New-s.com.ua

Ринок праці — клондайк для шахраїв

17.12.2014

Ринок праці наповнений привабливими пропозиціями від роботодавців. Але знайти гідну, високооплачувану роботу, яка відповідає всім вимогам роботошукача, як і раніше нелегко.

Рішенням матеріальних проблем може стати підробіток, яким можна займатися, не виходячи із дому. Пропозицій по віддаленій роботі багато. Інтернет дає можливість більш детально ознайомитися з вакансіями, наприклад, тут. Серед різноманіття пропозицій представлена робота на дому. Щоб пошук роботи був плідним, важливо вміти відсіювати серед маси пропозицій шахрайські схеми.

Види шахрайських схем

При пошуку роботи можна втратити більше, ніж планується заробити. Шахраї йдуть в ногу з часом і придумують нові методи обману роботошукачів:

• Внесення стартового внеску. Це може бути складання ручок, упаковка олівців, склеювання конвертів та інша робота, яка не потребує спеціальних навичок. «Роботодавець» лише просить оплатити першу доставку. Звісно, на цьому співпраця і закінчується. Схема стара, але користується популярністю як і раніше.

• Купівля посібників. Для того, щоб почати роботу, потрібно підівчитися і купити навчальний посібник. Оплата не принесе ні знань, ні роботи.

• Онлайн-опитування. Для участі в деяких опитуваннях потрібно купити працюючі гіперпосилання. Після оплати ні грошей, ні опитувань не буде.

• Бізнес-клуби з великими заробітками. Суть заробітку полягає в отриманні комісійних при вступі нових членів. Чим більше людей, тим більший заробіток. Вступний внесок сягає кількох тисяч доларів.

• Агентство з працевлаштування. Якщо при зверненні в агентство вимагають внести передоплату, або пропонують купити список затребуваних вакансій, то це явне шахрайство. Ще одним способом обману може стати прохання зв’язатися з роботодавцем безпосередньо за допомогою смс, за яке з балансу мобільного рахунку знімуть пристойну суму.

• Випробування терміном. Така схема обману дуже поширена. Роботодавець обіцяє солідну зарплату, соцпакет та інші привілеї, але після проходження випробувального терміну. Фірма реальна і робота справжня, але платити працівникові не будуть, звільнивши через місяць з формулюванням «не пройшов випробувальний термін».

Робота повинна приносити задоволення, не тільки матеріальне, але й моральне. Способи заробітку можуть бути різними. Важливо пам’ятати, що при наймі на роботу укладення договору є обов’язковою умовою, це стосується і віддаленої роботи.

Джерело: trud.ua