Сімейні сварки

Ще ніколи народна мудрість не підводила, недарма існує твердження: «Без сварки нема господарки». Хоч як би нам сумно не було під час сімейних сварок, нам треба усвідомити це явище існує. Є думки, що сімейні сварки приносять користь

Сімейні сваркиФото: dailyproverbs.netСімейні сварки інколи приносять користь

Психологи наголошують на тому, що при сварках «за правилами», можна принести користь для своєї сім’ї. на ваш розсуд пишемо деякі твердження.

Під час конфлікту люди не здатні повністю контролювати свої емоції, тому можна щось нове дізнатись про свою половинку. Зазвичай люди під час сварок говорять про наболіле, тому потрібно дати їм виговоритись.

Прислухайтесь до претензій свого опонента, щоби зрозуміти, які слова чи вчинки його дратують.

Навіть, якщо ви під час сварки нікого не чуєте, а лише б’єте посуд, то це теж нормально. Ви позбуваєтесь негативних емоцій. З цього приводу доречно навести думку психологів, що сварка — спосіб позбутись від несказаних образ.

Правила «грамотної» сімейної сварки.

1. Ви не на війні, а намагаєтесь розв’язати спільну проблему.

2. Не відстоюйте свою позицію емоційно. Зосередьтесь на аргументах. До того ж аргументи повинні відповідати цінностям вашого співрозмовника, щоби ви говорили з ним однією мовою.

3. Щоби досягнути взаєморозуміння, навчіться вислуховувати опонента.

4. Не дозволяйте собі переходити на особистості: не зачіпайте соціальний стан, національність, матеріальне становище. Головне — повага до себе й своєї половинки. Перевірено, що потім людині, яка зачепить ці питання, буде соромно.

5. Не з’ясовуйте стосунки при інших людях. НІКОЛИ не втягуйте сторонніх у «розпал сварок».

Правильна сварка допоможе зміцнити стосунки, покращує стосунки і допомагає «розгребти» конфлікти.

newscomua