Впертість — риса чи якість?
Якщо ви помітили за собою таку особливість характеру як принциповість, то дуже добре. Саме принципи допомагають нам жити, приймати правильні рішення, та потрібно відрізняти принципи від впертості
Впертість проявляється від самого малечку. Мабуть, кожен бачив картину, коли маленький генерал в памперсі наполегливо тупцює і вимагає в батьків чергову забаганку. Якщо ж батьки потакають у цих випадках, то у дитини розпочинає формуватись впертість.
Іншим підґрунттям розвитку впертості є нав’язування своєї думки або надмірне балування маленької людини.
У дорослому житті важко потупцювати, щоб отримати бажане. Психологи навіть застерігають, що не потрібно завжди наполягати на своїй думці, адже часто вона може бути надзвичайно хибною.
Компроміс сьогодні не завжди трактують як нормальне явище. Адже одна зі сторін повинна відмовитись від бажаного на користь іншої. З одного боку, так, але, з іншого, саме компроміс показує силу вашої волі, адже ви спроможні пожертвувати своїми переконаннями.
Не наполягайте категорично на своїй думці. Під час розмови зі співрозмовником вислухайте його пропозиції щодо вирішення тієї чи іншої проблеми, а вже потім приймайте рішення. Людина, яка не наполягає на своєму, по-справжньому буде оцінена іншими, а головне – раціонально підійде до вирішення проблеми.
Не бійтесь міняти свої погляди. З часом погляди людей можуть мінятись, не бійтесь цього явища. Спілкуйтесь багато. Погляди оточуючих можуть бути й корисними для вас.
Не гарячкуйте. Бажання зробити по-своєму часто може тривати одну секунду, а потім не буде змоги розставити по поличках.