Як пережити відключення електроенергії

17.12.2019

На жаль, лінії електропередач не завжди справляються з навантаженням. Особливо це спостерігається в період міжсезоння, коли опалення не запрацювало в повну силу і мешканці квартир вимушені опалювати приміщення додатковими пристроями. Коли зникає основне джерело живлення, а жити і працювати треба, на допомогу приходять бензинові генератори. ЇХ можна замовити у інтернет-магазині 220 вольт, де представлений широкий асортимент генераторів різної потужності.

OPfqz7_D2JfUWRiZzXGfutmppS0nWDO2GIoNTAn6RfXxNlQmWNNDu0gPhnVHCVYHNF_Gs7uN3jZb6OCZygDKXsm2eK-p9cf7bF29mG_hHkERJOkogb170-wKpwMxxA

Як забезпечити свій дім електроенергією при відключеннях

Ті, хто пережив життя без світла в дев’яностих, не сильно бояться обіцяних енергетиками відключень. У приватному секторі пережити відключення можна, купивши генератор. У міських квартирах з цим складніше. Ми вирішили розібратися, кого відключать в першу чергу і як українцям пережити темні ночі.

До недавнього часу багато хто говорив, що в Україні надлишок генеруючих потужностей. Ми навіть експортували електроенергію в інші країни. Зараз у нас може виникнути її дефіцит. Але якщо промислові підприємства відключати не будуть,то дана ситуація відобразиться лише на пересічних громадянах. Відключати електроенергію планують у пікові години навантажень, проте обіцяють, що Києва та інших великих міст це не торкнеться.

Окрім періодичних відключень, можливі ще і проблеми з внутрішньобудинковими мережами. Через бойлери і обігрівачі, які люди масово включають в холодну пору року, можуть початися проблеми з внутрішньобудинковими мережами. Бували випадки, коли навіть в нових будинках згорали трансформатори через високе навантаження. Мережі у нас не розраховані на масове використання електронагрівних приладів.

Тому експерти радять не включати усі побутові прилади в мережу одночасно. Для бойлерів можна купити таймери, які включатимуть їх в мережу вночі, коли споживання мінімальне.

Переваги використання бензинового генератора

Придбавши генератор електрики, ви назавжди забудете про те, що таке відсутність світла, і зможете насолоджуватися життям. Такі генератори забезпечать роботу усіх електроприладів і навіть ремонтного устаткування. Вибираючи установку, необхідно вивчити такі параметри:

  • потужність генератора;

  • об’єм бака для палива;

  • витрати палива;

  • кількість фаз;

  • тип двигуна;

  • способи запуску;

  • габарити.

Потужність бензогенераторів для будинку може досягати до 12кВт. Вибір потужності залежить від кількості використовуваної техніки і об’ємів споживаної електроенергії і світла. Часто для будинку встановлюють бензогенератори потужністю до 7 кВт.

Чим більше паливний бак, тим більше термін його експлуатації без дозаправки. Максимальний бак домашнього генератора — 25 л. Об’єм бака повинен забезпечити безперебійну роботу до 12 годин. Довше за цей час експлуатувати генератор не рекомендується.

Витрати палива безпосередньо залежать від їх експлуатаційних показників. Так, бензогенератори до 3 кВт витрачатимуть паливо економніше. Генератори можуть бути однофазні і двофазні. Перших цілком вистачає для побутових потреб, де використовуються прилади, розраховані під напругу 220 В.

Двигуни відрізняються залежно від потужності. На бензогенератори до 1 кВт встановлюються двотактні двигуни. Вони не такі потужні, більш шумні і менш екологічні за чотиритактні. Двигуни другого типу — надійніші і сучасніші. Їх запуск може бути ручним або автоматичним. Габарити і вага теж мають значення, адже такий пристрій при необхідності можна перевезти в інше місце.

Якщо треба щось побудувати, а в місцевості немає джерела живлення — бензиновий генератор врятує вас і в такій ситуації. Дуже часто такі установки використовують на дачних ділянках, де провести стаціонарне світло неможливо, а використання електроенергії треба лише на декілька годин. Вибираючи бензогенератор, не варто віддавати перевагу дешевим моделям від невідомих виробників, краще зробити вкладення в надійний апарат.

Катерина Теличин