«Впіймай момент», «Не упусти свого шансу» — слова, що завжди підбадьорюють. У вас при їх озвученні з’являються мурашки по тілу. Для вас ріднішим є вислів: «Хай залишається все, як є». Психологи дають назву цьому явищу — страх перед змінами
Для прикладу, декілька тижнів тому запропонували перевести вас на кращу посаду, але в іншому місті. Випробувальний термін — 6 місяців. Не впораєтесь — місце теперішньої роботи за вами зберігається. Звичайно, що ви не погодились. Ваш страх заборонив вам піти на цей серйозний крок.
Як не допустити того, щоб страх перед змінами не дозволив упускати вагомі події, які могли би значно покращити ваше життя?
Психологи рекомендують залишити емоції збоку. Подану ситуацію розібрати на логічні шматки. Так можна виявити істинні причини страху.
Далеко від рідних. Ви зможете з ними спілкуватись через Інтернет. Якщо так буде важко, то через півроку повернетесь на своє теперішнє місце роботи, а, можливо, через цей період саме ця вакансія появиться й у вашому місті.
У чужому місті важко орієнтуватись. Потрібно купити карту, а когось з нових знайомих попросити провести гарну екскурсію.
Бачите, якщо розкласти ваші страхи по поличках, то не так страшно все виглядає.
Лікарі людських душ переконують, що зміни в житті діють тільки корисно. Щоденні звички, брак яскравих емоцій негативно впливають на психологічний стан людини.
Уявіть собі, що ваше життя — кіно. Поспостерігайте за ним збоку. Намагайтесь головному героєві давати ефективні поради, щоб змінити своє життя на яскраві барви, а не сірі буденні.