У житті доволі часто виникають ситуації, коли ви справді завинили перед дорогими людьми. Саме у таких випадках вибачення дається дуже важко. Як правильно просити вибачення?
Іноді навіть важко підібрати потрібні слова, щоби перепросити за сказане згарячу. Трапляються й думки, які шепочуть, що й слів не потрібно: близька людина зрозуміє вас з півпогляду.
Сучасний спосіб
  Погодьтесь, просити вибачення через електронні повідомлення значно простіше, ніж віч-на-віч. Сьогодні цим способом користується дуже багато людей. Плюс: є змога добре обдумати текст повідомлення, підібрати потрібні слова, не ніяковіти перед близькою людиною. Мінус: відповідь на це повідомлення можна й не отримати, ваш намір можуть не оцінити. Цей спосіб не підходить для з’ясування серйозних стосунків, які потребують живого спілкування.
Спосіб оптимістичний
  Багатьом людям дуже важко просити вибачення. Їм простіше зробити вигляд, що нічого не було, посміхнувшись сказати: «А, може, все-таки проїхали!» Плюс: при несерйозній суперечці цей спосіб ідеальний. Ніхто не любить копатись у тому, що трапилось. Краще забутись. Мінус: не потрібно використовувати цей спосіб постійно. Спірна ситуація залишиться нез’ясованою. Через деякий час образи можуть назбиратись у велику купу і вилитись на вас однієї миті. Напевно, це не буде для вас приємною ситуацією.
Спосіб універсальний
  Знайдіть у собі сили, щоби попросити вибачення. Ви завинили перед близькою людиною, вам і розгрібати. Звичайно, це не просто зробити.
  Поради. Не використовуйте театральні фрази. Поясніть, що ви покаялись, щиро шкодуєте. Вибачення попросили, та відчуття підірваної довіри є. У цьому випадку вчинками доведіть близькій людині, що ви готові відродити довіру до себе. Слова підтвердьте справами.