Поради для етикету розмови | New-s.com.ua
New-s.com.ua

Поради для етикету розмови

Фото: writingjunglegym.wordpress.comУ розмові будьте чесними, тактовними, не критикуйте, будьте уважними слухачами і не займайтесь сторонніми справами

Не реагувати на питання — непристойно. Якщо до вас звернулися, то дайте відповідь.

У компанії не діліться з іншими секретами, особливо чужими. Тим паче — не розказуйте про своє особисте життя.

Не говоріть за столом про речі, що можуть зіпсувати апетит. Від їжі слід отримувати задоволення, тільки тоді вона піде на користь. Не критикуйте подані страви, не заявляйте вголос: «Я такого не їм!» чи «А в моєї бабусі цей торт набагато смачніший». Якщо вам щось не подобається, не їжте. Причину пояснювати не треба. Краще похваліть те, що вам сподобалося».

Діалог підтримуйте з усіма присутніми, не надаючи вираженої переваги комусь. Це засвідчить про відчуття вашої тактовності.

Якщо ви у якомусь питанні відчуваєте невпевненість, зізнайтеся в цьому. Наприклад, коли вас запитують, чи прочитали ви якусь книгу, не слід казати «так», коли ви її і в очі не бачили. Співрозмовник може легко піймати вас, запитавши про який-небудь епізод.

Якщо знаєте, про що розповідатиме співрозмовник, наберіться терпіння і не перебивайте його. Коли ж оповідач — ви, то вам треба відчуватити, коли ваша розмова може набриднути. Тоді й припиніть говорити на цю тему.

Читай:Мистецтво розмови

У компанії негарно шепотітися, це можуть сприйняти як образу. Якщо вам кортить сказати комусь щось важливе, то непомітно вийдіть, щоб поговорити наодинці.

Під час розмови не займайтеся сторонніми речами: не дивіться розсіяним поглядом убік або у вікно, не дивіться телевізор, не читайте, не бавтесь якимось предметом. Такий тип поведінки може ображати. До співрозмовника треба бути уважним: під час розмови дивіться йому в очі.

Люди, коли переборщують із жестами, нагадують вітряки.

Дотримуйтесь правильної дистанції. Не годиться розмовляти через вулицю або через коридор, але й підходити занадто близько теж не треба. У кожної людини має бути ний простір, вторгнення у який може сприйматися загроза.

Сподіваємось, що наші поради, стануть вам у пригоді!

Приємного спілкування 🙂