NASA опублікувало зображення атмосфери Плутона в інфрачервоному спектрі - New-s.com.ua
New-s.com.ua

NASA опублікувало зображення атмосфери Плутона в інфрачервоному спектрі

29.01.2016

Це фото з космічного корабля «Новий Горизонт» є першим зображенням, виконаним із застосуванням апарату даних LEISA.

На цьому фото сонячне світло проходить зверху та позаду Плутона. Знімок був зроблений 14 липня 2015 року, в той час, коли Новий Горизонт був на відстані 112000 миль (180 000 кілометрів). Про це повідомляє офіційний сайт NASA.

Зображення охоплює повний спектральний діапазон LEISA в (1,25 до 2,5 мкм), що розділений на три частини, найкоротша частина розміщена в блакитному каналі, середня – в зеленому, найдовша – в червоному. Північ на цьому зображенні знаходиться поблизу положення 10 години.

Науковці переконані, що серпанок є фотохімічним димом, який утворився в результаті дії сонячного світла на метан та інші молекули, які утворюють складну суміш вуглеводнів таких, як ацетилен і етилен.

До слова: Плутон стане населеною планетою через 5 мільярдів років

Білі плями довкола Плутона на цьому зображенні є сонячним світлом, які відбиваються від більш рефлексивної чи гладкої ділянки поверхні Плутона, найбільші плями розташовані на в західній частині, яка неофіційно носить назву Cthulhu Regio. Майбутні дослідження (LEISA), які повернуться на Землю, повинні захопити залишки серпанку, які відсутні в нижній частині зображення.

Фото: NASA/JHUAPL/SwRI