05.12.2016
Археологічні дослідження в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі дозволили міжнародній групі вчених підтвердити справжність головного християнського артефакту.
Храм Воскресіння Христового неодноразово руйнувався внаслідок пожежі, землетрусів і воєн, а потім його знову відбудовували, тому збереження місця поховання виникали сумніви.
Після першого за майже 500 років розкриття Гробу Господнього під білою мармуровою плитою археологи виявили полку з вапняку, на якій, найімовірніше, знаходилося тіло Ісуса Христа.
Однак потім вчені побачили ще одну, раніше невідому, мармурову плиту з викарбуваним на ній хрестом. Він, імовірно, був нанесений у XII столітті в епоху хрестоносців.
Читай також: Під час реставрації у Храмі Гробу Господнього прилади вийшли з ладу
Фахівці з’ясували, що саме ложе не було пошкоджено. А наявність другої біломармурової плити з хрестом підтверджує перекази про те, що в 12 столітті хрестоносці встановили подібний знак в якості особистого свідчення достовірності святині.
До речі, на вивчення реліквії у вчених було всього 60 годин — такою була умова Церкви. Але і цього часу було достатньо, щоб відзначити думку про хронологічні рамки споруди.
Фото: intvua.com