Кішка ніколи не стане кращим другом людини — вчені

15.11.2014

Вчені з Вашингтонського університету спробували дізнатися, чим вона відрізняється кішка від диких побратимів. Вони дійшли висновку, що ця тварина ніколи не стане кращим другом людини, так як кішка занадто схожа на своїх предків.

кітФахівці виділили ген абісинської кішки і порівняли його з шістьма іншими породами, двома видами диких кішок, а також тигра, собаки, корови і людини. Дослідження показали, що домашні кішки відрізняються від диких і від інших ссавців наявністю генів, що відповідають за ліпідний обмін, що пов’язано з великою кількістю споживання м’яса, і розвинених генів, пов’язаних з гостротою зору і слуху.

Вони так і не стали домашніми на всі сто відсотків, залишившись у глибині душі дикими хижаками.

Кішки просто звикли перебувати поруч з людиною, маючи дах і їжу.

У дикій природі дорослі кішки не нявкають, вони спілкуються між собою по-іншому. Цей звук їм необхідний для того, щоб спілкуватися з людиною.

Вчені також з’ясували, що кішка часто відчуває тривогу і занепокоєння від дотиків людини, тому щоб не піддавати її постійному стресу, власнику краще уникати частих погладжувань та інших тактильних контактів з домашнім улюбленцем.

Також, кішки найгостріше, порівняно з іншими тваринами, відчувають феромони в повітрі. Також дуже розвинені гени нервового гребеня, які роблять кішок такими слухняними.

І найголовніше, що підштовхнуло людини до одомашнення котячих, ген, який відповідає за блискучу і шовковисту шерсть цих тварин.

Хочеться відзначити, що кішки вже більше 9 тисяч років проживають поряд з людьми. Однак, на відміну від собак, так і не стали найближчим другом людини.

Фото: infosmi.net

newscomua