Китай запустив супутник для ретрансляції сигналів зі зворотного боку Місяця

21.05.2018

Китайська національна космічна адміністрація запустила спеціальний супутник зв’язку «Цюецяо».

Супутник було запущено з космодрому Січан, розташованого в провінції Сичуань на південному заході країни. На орбіту технологічну новинку виводить ракета «Великий похід-4С». «Цей запуск — це ключовий крок для Китаю назустріч своєї мети — стати першою країною, яка відправить місяцехід на дальню сторону Місяця», — заявив представник управління.

Очікується, що «Цюецяо» буде брати участь і в наукових дослідженнях. Зокрема, займатися пошуком слідів реліктового радіовипромінювання, а також спостереженням взаємодії сонячного вітру з Місяцем.

Читай також: З МИСУ КАНАВЕРАЛ ЗАПУСТИЛИ РАКЕТУ ІЗ НОВИМ МЕТЕОРОЛОГІЧНИМ СУПУТНИКОМ

У супутника «Цюецяо» є і додаткові завдання. Радіоантена супутника буде вести спостереження за космічним радіовипромінюванням низької частоти, недоступним для земних приймачів через дії іоносфери Землі. Над цим проектом китайські вчені працювали спільно з колегами з Нідерландів (Нідерландський інститут радіоастрономії ASTRON, Університету Неймегена). Також на високоеліптичну орбіту навколо Місяця будуть виведені мікросупутники «Лунцзян-1» і «Лунцзян-2», розміром 50 на 50 на 40 сантиметрів та вагою 45 кілограмів кожен.

Фото: © twitter.com/XHNews

Уляна Коропецька