Китайські хіміки навчилися отримувати бензин з повітря

03.05.2017

У Китаї вчені з лабораторії Інституту хімічної фізики навчилися добувати бензин з повітря за допомогою каталізатора.

бензин

Вчені придумали каталізатор на основі наночастинок заліза, який перетворює вуглекислий газ і водень в суміш вуглеводнів, які дуже схожі на бензин. Дослідження опубліковане в журналі Nature Communications.

Фахівці переконані, що їх відкриття допоможе людству в боротьбі з потеплінням і вирішить проблему вичерпання природних копалин. За допомогою каталізатора можна не просто перетворити вуглекислий газ у вуглеводень, який становить основу бензину та інших високооктанових видів палива.

Читай також: НАУКОВЦІ РОБИТИМУТЬ БЕНЗИН З ВОДОРОСТЕЙ

Сам пристрій включає 2 компонента наночастинки оксиду заліза і натрію, а також цеоліти. Останні — порожні наночастинки силікату алюмінію, відомі своїм застосуванням у сфері очищення води для «упаковки» різноманітних каталізаторів.

Комбінація цих компонентів, на думку хіміків з КНР дозволяє отримати «вічний» каталізатор, ефективність якого за 300 годин роботи знизилася всього на 6%, після чого стабілізувалася на одній позначці. Крім цього, 96% всієї вуглекислоти були перетворені в аналог бензину, і 4% СО2 стало метаном.

Фото: Informator.media

Уляна Коропецька