Вчені стверджують, що людина у фазі швидкого сну може реагувати на слова та відповідати на запитання.
У сні добровольці повинні були натискати на кнопки, якщо чули питання. Коли мова йшла про тварин, то випробовуваний повинен був натиснути на кнопку, закріплену на правій руці, і на лівій — якщо говорили про людину. Показання мозку в процесі експерименту фіксувалися за допомогою ЕЕГ.
Дослідження показало, що в фазі так званого швидкого сну мозок оперативно і вірно реагував на звуки. Занурюючись в більш глибокий сон, людина продовжувала реагувати на зовнішні подразники, але вже повільніше.
«Коли ми чуємо звук будильника або коли хтось намагається розбудити нас уранці, окликаючи по імені, ми відразу прокидаємося, — пояснив професор Сід Куіде, один з керівників експерименту. — Так наш мозок реагує на дії, доведені до автоматизму».
В процесі маніпуляцій вчені з’ясували, що засинаючи, людина може навіть виробляти прості математичні розрахунки і при цьому запам’ятовувати результати. Що стосується активної фази сну, людський мозок реагує лише на прості подразники (звук власного імені, дзвін будильника).
Як повідомляли раніше, вчені визначили оптимальну тривалість сну в людини.
Фото: imgarcade.com