Невидимі повелителі — пахощі (частина 2) | New-s.com.ua
New-s.com.ua

Невидимі повелителі — пахощі (частина 2)

Фото: beat102103.comДеякі запахи мають цілющий ефект

На думку вчених, людина може запам’ятати незліченну кількість пахощів. Пам’ять запахів у неї в багато разів перевищує звичайну — зорову та слухову.

Відтак недивною є ситуація, коли людина, прийшовши до магазину по сіль чи коробку вермішелі, несподівано для себе заходить ще й до овочевого відділу й купує 1 кг полуниць. Тоді вертається додому й не може второпати, навіщо було купувати ягоди, які не дуже й полюбляє?

А річ у тому, що підприємливий власник крамниці, виявивши, що цей продукт залежався, «зафарбував» повітря в магазині запахом полуниці. Концентрація цього запаху була настільки незначною, що покупці мовби й не чули його. Проте мікроскопічні дози запахущої речовини були піймані підсвідомістю покупця, який прийшов по бакалію. І попри те, що чимало людей не любить полуницю, майже для всіх є дорогим запах літа, пробудженого зела, сонячного тепла. Й, купуючи непотрібну полуницю, людина насправді купує свої спогади.

Читай:Невидимі повелителі — пахощі (частина 1)

Віддавна відомий вплив пахощів на психологічний і фізіологічний стан людини. Китайський філософ Ван Вей періоду династії Тан (618-907) писав своєму учневі: «Парфуми впливають на тебе очищуючи та відновлюючи, зміцнюючи твої думки спокоєм та миротворенням». Видатний цілитель Авіценна (980-1037) вважав, що «трояндова олія підносить здібності розуму та збільшує швидкість мислення». В гробниці фараона Тутанхамона знайдено ароматичні мазі. Кедрова, мигдалева та інші олії, яким притаманна ан-тисептична, себто знезаражувальна дія, додавалися в будівельні матеріали для зведення Вавилонських храмів. Тим-то повітря в них завжди було напрочуд чисте і сприятливе для здоров’я. Ароматичні смоли — ладан, миро — мають здатність налаштовувати людей на спокійний, зосереджений лад. Ними до сьо¬годні користуються для богослужінь у церкві.

Несприятливим умовам людина може протистояти в тому числі й за допомогою певних пахощів. Так, на думку науковців, аромати лаванди, герані, грейпфрута, евкаліпта знімають у людини напруження, очищують повітря в приміщенні. Аромат пряної гвоздики дає змогу краще зосередитися під час виконання розумової роботи, поліпшує пам’ять і дає свободу уяві. Пахощі помаранча, сосни, меліси «загоюють» душевні рани, допомагають гідно пережити неприємності й навіть віднайти правильний вихід зі складних життєвих ситуацій.

Зверніть увагу! Медики попереджають, що потрібно вміло користуватися цілющими запахами, щоб не спричинити перенасичення.