Фараони Стародавнього царства були поховані в 11 найбільших пірамідах в Саккарі, в той час як їх піддані — у сотні невеликих гробниць. Назва Саккарі, швидше за все, походить від Сокарома — єгипетського бога мертвих.
4400-річна історія кохання була розкрита в стародавніх єгипетських похованнях Саккари . Археологи викопали могилу сімейної пари і їх дітей, виявивши картину, що зображає любовну сцену.
Гробниця належала співачці на ім’я Меретайс, яка співала в палаці фараона. Її чоловіка звали Каха , він був жерцем. Сцена демонструє, як чоловік і дружина любовно дивляться один одному в очі, а Меретайтс поклала руку на праве плече чоловіка.
Зразки кольорової живописі, створені в часи, коли в Єгипті будувалися великі піраміди, зустрічаються вкрай рідко. Лише кілька зображень, що показують ласкаві обійми, збереглися з часів Стародавнього Царства.
На картині Каха одягнений в шкіру леопарда, і тримає в руках посох зі скіпетром , які служили символами влади. Дружина його одягнена в довгу сукню.
Вперше гробницю знайшли у 1966-му році. Інформація про неї була опублікована у книзі в 1971-му році, проте фотографії були чорно-білими. Під час відкриття були знайдені муміфіковані останки , але не було впевненості , що вони належать членам однієї сім’ї.
Тепер зображення у всіх його неймовірних кольорах представив австралійський Центр єгиптології Університету Маккуорі.
Мірала Лашьен, науковий співробітник Університету Маккуорі, сказала, що могила Каха є прикладом важливості жінок. Частота їх подання в картинах на стінах гробниці, а також те, що їх розміри такі ж, як у їхніх чоловіків чи братів, дає підстави для того, аби зрозуміти, що в країні в чоловіків та жінок були однакові права.
Вона розповіла, що вид обіймів, зображений на стінах гробниці, символізує не тільки любов. Інше зображення, на якому герої були намальовані в подібній позі, було знайдено в більш стародавній піраміді. За словами Лашьен, на картині зображено двоє чоловіків, які були братами-близнюками.
Саккара — могильник в Єгипті, розташований поруч з дельтою Нілу. Більшість склепів в Саккарі були поховані під шаром піску до середини 19 століття, коли його знову відкрив Огюст Марієтта.
По матеріалам:FederalPost