13.05.2016
Науковий журнал Science опублікував статтю вчених-хіміків з Німеччини, які запропонували новий варіант появи живих істот на планеті.
Після ряду експериментів дослідники дійшли до висновку, що фундамент органічного життя склала молекула рибонуклеїнової кислоти — РНК, що міститься в абсолютно всіх живих організмах і відповідає за збереження інформації та каталіз хімічних реакцій.
До слова: Життя на Землі могло зародитися на 300 млн років раніше, ніж вважається
Розвиваючи гіпотезу, експерти замислювалися над тим, як аденін і гуанін, які перетворюють РНК в складний комплекс, могли утворитися в великій кількості з дожиттєвих молекул. Співробітники Мюнхенського університету Любвіга-Максиміліана зазначають, що аденін і гуанін узагальнювались з форм амідопиридину (FaPys) і цукрів. FaPys виходить з мурашиної кислоти і простих амінопиридинів. Останні утворюються з дожиттєвих речовин, які були знайдені на кометі 67 Р/Чурюмова-Герасименка.
На думку фахівців, такі сполуки можуть перебувати і на інших кометах, а також з великою часткою ймовірності, вони були присутніми в атмосфері Землі на стадії її зародження.
Фото: espreso.tv