Штучний інтелект може розпізнавати хворобу Паркінсона по знімках очного дна - New-s.com.ua
New-s.com.ua

Штучний інтелект може розпізнавати хворобу Паркінсона по знімках очного дна

23.11.2020

Вчені створили систему штучного інтелекту, яка може діагностувати хворобу Паркінсона задовго до появи симптомів – за допомогою аналізу знімків очного дна пацієнта.

Фото: eurekalert.org

Про свою розробку науковці розповіли на щорічній конференції Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA).

«Сучасні методи діагностики можуть виявити хворобу Паркінсона тільки по її видимих симптомах. Вони виникають уже після того, як багато нейронів мозку хворого, які виробляють гормон дофамін, загинули, а інші – пошкоджені. Ми показали, що це захворювання можна дуже швидко діагностувати по простому знімку ока», — розповів один з авторів дослідження з Університету Флориди (США) Максиміліан Діас.

Хвороба Паркінсона розвивається через те, що в мозку руйнується «чорна речовина» — складова частина головного мозку, яка синтезує гормон задоволення дофамін і спрямовує його в рухові центри. Якщо «чорна речовина» руйнується, у людини порушується координація рухів, втрачається рівновага, може виникати біль при русі.

Читай також: ВЧЕНІ УСПІШНО ПРОТЕСТУВАЛИ НОВУ ВАКЦИНУ ВІД РАКУ

Максиміліан Діас і його колеги створили просту і ефективну систему ранньої діагностики хвороби Паркінсона. З її допомогою можна перевіряти широкі верстви населення.

Науковці створили цю систему розпізнавання хвороби, звернувши увагу, що при даному захворюванні порушуються робота і структура дрібних капілярів сітківки ока.