Сприйняття простору залежить від коливань у мозку — Вчені

31.05.2016

Науковці з Інституту мозку Рікен говорять про те, що сприйняття людиною простору і часу безпосередньо залежить від коливань у головному мозку.

мозок коливання

Вчені встановили, що для побудови ментальної карти людині потрібен спеціальний нейронний код, що дозволяє їй усвідомити місце знаходження зараз або раніше, а також напрямок, куди вона вирушає.

Читайте також: Мозок людини має обмежений простір для запам’ятовування

В ході дослідження вчені провели експеримент на лабораторних мишах. З’ясувалося, що гіпокамп СА1 активізується завдяки ритмічним хвилях, які беруть початок з сусідніх областей головного мозку, що допомагає оновити карту простору. В ході експерименту фахівці відключили найближчі області гіппокампау СА3 у мишей, в результаті чого сигнали перемішалися. Вчені шляхом генної інженерії закрили синаптичні щілини між СА3 та іншими областями мозку гризунів. Активність нейронів була збережена, однак синаптичний зв’язок приглушився.

Фахівці змогли оцінити вплив СА3 на зону СА1: без активації СА3 нейронний код руйнується, тому здатність сприймати час і простір зникає. Після дослідження вченим також вдалося зробити висновок, що порушення взаємозв’язку між СА3 і СА1 у людини може спричинити різні захворювання і психічні розлади, такі як шизофренія, хвороба Альцгеймера та інші.

Фото: thetacenter.ua

Дана Сарабун