У Канаді знайшли потенційно найдревнішу багатоклітинну істоту на Землі
30.07.2021
У Канаді, у вапняку формації Стоун-Найф, було знайдено скам’янілості, які попередньо оцінили як скелети морських губок – вони виявилися старшими за всі сучасні типи створінь, які з’явилися в результаті Кембрійського вибуху.
The oldest known animal fossil dates back 558 million years.
Now someone found the fossil of a 890 million year old 🧽.
Possible poriferan body fossils in early Neoproterozoic microbial reefs | Nature https://t.co/x02MyKbLZD pic.twitter.com/feELsV71VE
— Daniel Probst (@skepteis) July 29, 2021
Про відкриття йдеться в науковому журналі Nature.
За словами Елізабет Тернер з Лаврентійського університету, виявлені зразки датовані віком в 890 мільйонів років, тоді як зразки з періоду Кембрійського вибуху – в 540 мільйонів років.
Найпростіші форми життя утворилися на Землі близько 3 мільярдів років тому – це були одноклітинні організми. Їм знадобилися сотні мільйонів років для подолання шляху до багатоклітинних організмів. Одними з перших складних організмів були губки, які збереглися з тих самих пір і залишаються такими ж примітивними донині.
Читай також: В АМЕРИКАНСЬКОМУ ЗАПОВІДНИКУ ВИЯВИЛИ КИПАРИС ВІКОМ ПОНАД 2,6 ТИС. РОКІВ
«Вони складаються з крихітних трубок, які розгалужуються, а потім знову з’єднуються, утворюючи складну тривимірну мережу. Серед розгалужених організмів, які можна було б назвати в якості альтернативи, жоден з них не має такої форми 3D-мережі: ні водорості, ні бактерії , ні гриби», — зазначила Тернер.