21.05.2016
Орбітальний телескоп Hubble зробив нові фотознімки Марсу під час початку циклу зближення із Землею.
Розширення нового фотознімку досягло, за словами фахівців, 50 км на піксель, і він абсолютно чітко демонструє полярні шапки, а також хмари Червоної планети. На зробленому телескопом зображенні можна детально розглянути також плато Великий Сирт, яке є щитовим вулканом. Південніше від нього розташовується овальна рівнина під назвою Еллада, що досягає 1770 кілометрів в діаметрі. Вчені припускають, що утворилася вона не менш ніж 3,5 млрд років тому внаслідок падіння великого астероїда.
Читайте також: NASA показало, як будуватимуть першу колонію на Марсі
Сонце і Марс опиняться на протилежних сторонах Землі 22 травня. В результаті Червона планета постане перед очима землян цілком освітленою. 30 травня Марс підійде до Землі максимально близько за останні 11 років — на 7,5 млн км.
«Хаббл» зробив знімок 12 травня 2016 року, коли Марс був у 8 млн км від Землі. Відстань між двома планетами варіюється від 56 млн до 101 млн км.
Для повного обороту навколо Сонця Марсу потрібно майже в два рази більше часу, ніж Землі, тому Червона планета показується в земних околицях раз на 26 місяців.
Фото: nasa.gov