02.06.2016
Гарвардський хімік Деніел Носера оголосив про створення бактерії, яка може переробляти діоксид вуглецю і водень в кілька типів палива на основі спирту.
Нова бактерія, названа Ralston eutropha, спроектована за допомогою генної інженерії. Спочатку бактерію спроектували для імітації природного процесу перетворення вуглекислого газу і водню в аденозинтрифосфат, як це відбувається в листках рослин.
До слова: Вчені навчилися перетворювати вуглекислий газ в метанол
Носера і його команда грунтувалися на попередніх дослідженнях Ентоні Сінскея, професора мікробіології в Массачусетському технологічному інституті, і використовували гени, які змушують бактерії конвертувати АТФ в спиртове паливо і виділяти його.
Професор очікує, що його бактерії зможуть принести велику користь, тому що вони виробляють енергію набагато ефективніше, ніж рослини. Рослини перетворюють сонячне світло в біомасу приблизно з 1-відсотковою ефективністю, після того, як, використовують більшу частину своєї енергії, щоб вижити.
Розроблені ним бактерії виробляють біомасу з ефективністю 10,6% і алкоголь з ефективністю 6,4%. Спирт може бути використаний як паливо безпосередньо. Біомаса може бути перетворена в паливо.
Фото: phys.org