22.08.2017
Астрофізики з Університету Оклахоми (США) виявили двох подвійних білих карликів з орбітальними періодами 40 і 46 хвилин відповідно.
Зазначимо, що білі карлики виникають після вибуху сонцеподібних зірок і часто бувають пов’язані між собою, пише Phys.org. Проте виявити такі об’єкти з орбітальним періодом менше години — велика рідкість, уточнили вчені.
За словами науковців, дане відкриття доводить припущення, що білі карлики можуть зближуватися і зливатися, що робить можливим появу RCB-зірок, яких на даний момент в Чумацькому Шляху виявлено всього 65, що робить їх вкрай рідкими об’єктами.
Читай також: ПЛАНЕТИ НАВКОЛО ЧЕРВОНИХ КАРЛИКІВ НЕПРИДАТНІ ДЛЯ ЖИТТЯ
RCB-зірки особливі тим як міняють свою яскравість. Горіння цих зірок підтримується тільки за рахунок перетворення гелію в вуглець, оскільки на них практично немає водню. Більше того, оскільки в зірках немає водню, вчені зробили висновок, що поява RCB стане останнім етапом життя сонцеподібних зірок.
Дослідники також повідомляють, що більшість подібних об’єктів були утворені мільярди років тому. Отож, злиття білих карликів є грандіозною астрономічною подією.
Фото: © University of Oklahoma