11.09.2016
Астрономи вперше зафіксували, як велика зірка N6946-BH1 в сузір’ї Лебедя перетворилася в чорну діру, залишивши після себе лише тепло свого життя.
У цьому вченим допомогли знімки з Великого бінокулярного телескопа Hubble в обсерваторії Маунт-Грем. Дослідженнями займалася Джилл Герке з університету Огайо (США). Вона разом з колегами вивчала «невдалі наднові».
Читай також: Знайдено скупчення зірок із максимальною кількістю чорних дір
Світило просто пропало з поля зору вчених 20 жовтня 2009 року після короткого і досить слабкого спалаху, який почався в березні того ж року.
Для перевірки такого незвичайного явища вчені звернулися до команди телескопа Hubble, яка надала їм фотографії N6946-BH1, а також надала можливість зробити знімки місця, де пропала зірка в наступні роки.
Як стало зрозуміло зі знімків, на місці зниклої N6946-BH1 сформувався простір, який повільно зростав, починаючи з 2009 по 2015 рік, поглинаючи тепло, що виходить із зерен пилу, викинутих при загибелі зірки в космос. До сих пір новостворена діра продовжує неквапливо притягувати і поглинати залишки цього тепла, що і вдалося побачити завдяки телескопу.
Фото: molomo.com.ua