08.06.2018
Співробітники Базельського університету представили штучну тканину, яка здатна імітувати функцію біологічної тканини і створювати стовбурові клітини-попередники.
В ході дослідження експерти об’єднали мезенхімальні клітини організму людини і каркас з кераміки. В результаті їм вдалося створити штучний кістковий мозок. Вчені помістили свою розробку в перфузійний біореактор, за допомогою якого забезпечили біологічну сумісність штучній матерії.
«Технологія відкриває перед нами абсолютно дивовижні перспективи – ще вчора ми не могли навіть і мріяти про щось подібне. А сьогодні ми можемо взяти у пацієнта клітини крові і помістити їх в середовище, де спостереження можна здійснювати in vitro. При цьому, в середовищі будуть створені такі ж умови, як і в організмі, з якого ми взяли клітини. тобто, клітини будуть вести себе максимально природно, а ми, своєю чергою, зможемо розібратися в проблемі і підібрати лікування навіть для найбільш серйозних випадків захворювань крові», — розповів Іван Мартін, один з авторів унікальної технології.
Читай також: ВЧЕНІ ІЗ США СТВОРИЛИ ШТУЧНИЙ М’ЯЗ, ЯКИЙ ЗДАТНИЙ СКОРОЧУВАТИСЬ
За задумом швейцарських науковців, дана розробка дасть шанс тестувати медикаменти без шкоди для пацієнта.
Фото: © ansor.info