15.01.2015
Вчені з університету Дюка вперше створили в умовах лабораторії скелетні м’язи дорослої людини, які скорочуються і здатні відповідати на зовнішні подразники, так як і справжні природні м’язи.
Дослідження проводилося під керівництвом Ненад Барсек, доцент біомедичної інженерії в Університеті Дюка, і аспірантом Лоран Медден.
Для створення м’язів фахівці використовували невелику популяцію клітин людського організму, які не є стовбуровими і які ще не встигли перетворитися на м’язову тканину. Клітини помістили в 3D-каркас, наповнений живильним гелем, який допоміг сформувати подобу м’язових волокон.
Нові м’язи пройшли тести на визначення, наскільки вони нагадують справжні тканини в людському тілі. Медден виявила, що м’язи, вирощені в лабораторії, скорочуються у відповідь на електричні стимули. Вона також показала, що сигнальні шляхи, що активізували м’язи, були цілі і функціональні.
Згідно інформації Duke University, вирощені в лабораторії тканини найближчим часом дозволять вченим протестувати нові лікарські препарати і вивчати хвороби у функціонуванні м’язової тканини людини поза людським тілом.
Фото: pratt.duke.edu