26.09.2017
Дослідники з Університету Глазго виявили в теорії Ейнштейна небезпечний парадокс, який здатний порушити звичні принципи і привести до руйнування основ фізики.
Науковці спробували по-новому поглянути на теорію відносності Альберта Ейнштейна. Протиріччя теорії дослідники пояснили на сторінках профільного видання Journal of Modern Optics.
Отож, фізики з Глазго виявили парадокс у теорії Ейнштейна, який може порушувати основний принцип рівноправності інерціальних систем відліку (ІСО).
Відмітимо, що виходячи із загальної теорії відносності, всі фізичні процеси в системі відліку вільних тіл протікають однаково.
Наприклад, якщо ви будете летіти у космічному кораблі, то не відчуватимете швидкість світла, адже вона залишатиметься постійною.
Читай також: ВЧЕНІ ЗАФІКСУВАЛИ ГРАВІТАЦІЙНІ ХВИЛІ, ЯКІ ПЕРЕДБАЧИВ А. ЕЙНШТЕЙН
Тепер же фізики з Глазго заявили, що частки таки можуть рухатися зі швидкістю світла. Це, наприклад, вони доказують тим, що рухомий атом втратить більше енергії, ніж нерухомий атом.
Проте інші фахівці скептично віднесли до теорії різних швидкостей і вважають, що фізики в черговий раз просто по-новому поглянули на формулу E=mc2.
Фото: 24smi.org