Вчені виявили у нафті особливі бактерії | New-s.com.ua
New-s.com.ua

У нафті живуть особливі бактерії, що можуть очистити підземні води

Німецькі біологи виявили докази існування у нафті життя особливих бактерій, які можуть стати в нагоді для очищення підземних вод.

Біологи з Німеччини виявили докази існування життя всередині нафти: мінатюрні краплі води, де живуть специфічні бактерії.

Про нове відкриття дослідники пишуть у своїй статті у свіжому випуску Science. Фахівці вивчили особливості берега озера Піч-Лейк (острів Трінінад, Карибське море), яке є найбільшим в світі джерелом чистого асфальту в рідкій формі. Мінерал спливає на поверхню, де твердне і утворює кірку.

Спершу вчені вважали, що «переробка» нафти здатними жити без кисню бактеріями відбувається лише на кордоні нафтового і водного середовищ. Тим не менш, біологи виявили в самій мінеральній речовині мініатюрні (1-3 мікролітра) краплі рідини. Значний рівень солоності і водостійкі ізотопи крапель підтвердили вченим підземне походження води.

Усередині рідини живуть складно організовані групи бактерій, які розкладають нафту і випускають метан. Через бактерії асфальт міняє свій хімічний склад, перетворюючись на в’язкий бітум. Процес погіршує якість нафти, говориться в статті, проте може стати в нагоді для очищення підземних вод. Мікроорганізми, які виживають в нафті, можуть допомогти з розробкою нових способів видалення шкідливих речовин. Недавно в NASA успішно випробували двигун, який порушує закони фізики.

По матеріалам: Новое время

Фото: investblog.net.ua