12.10.2017
Астрономи довго не могли виявити приблизно половину атомів, з яких, на їх думку, повинний складатися Всесвіт, проте нещодавні дані прояснили їм ситуацію.
Сучасна загальноприйнята модель Lambda-Cold Dark Matter (ΛCDM) свідчить про те, що значна частина Всесвіту (практично 95% – це темна матерія і темна енергія), а лише 4,6 % складаються з баріонної матерії.
Міжнародна група вчених-астрономів проаналізувала 260 тисяч галактик за допомогою орбітальної обсерваторії Planck. Вони змогли зафіксувати сигнали, які подавали газові нитки, які є сполучною ланкою між сусідніми галактиками.
В результаті дослідники прийшли до висновку, що в ниткоподібних структурах між галактиками баріонна матерія набагато щільніша, ніж в середньому у Всесвіті.
Читай також: ФІЗИКИ ПОЯСНИЛИ, ЧОМУ ІСНУЄ ВСЕСВІТ
До нинішнього часу дослідники не розуміли куди поділася «половина Всесвіту», адже вона могли спостерігати лише половину розрахункової кількості баріонної матерії.
Тепер же з’ясувалося, що вона «ховається» між кластерами і галактиками, а труднощі в її виявленні були пов’язана з тим, що у неї низькі показники щільності і температури.
Фото: mors.in.ua