13.12.2018
Неврологи Олаф Бланке і Себастьян Діегуц пояснили, чому люди, які пережили клінічну смерть, розповідають, що бачили «світло в кінці тунелю» і зустрічали померлих родичів.
За словами Бланке, так званий посмертний досвід буває двох типів — за кількістю півкуль мозку. Якщо порушується робота лівої півкулі, то у людини виникає порушене сприйняття часу, і, наприклад, відчуття польоту (в тому числі і через тунель).
Так, подібні відчуття люди відчувають після серцевого нападу або ураження мозку, а також під час втрати свідомості.
Читай також: ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ, ЩО ВІДЧУВАЄ ЛЮДИНА ПІСЛЯ СМЕРТІ
Культура і вік теж можуть вплинути на те, що люди бачать, коли переживають близький до смерті досвід. Наприклад, індійці часто розповідають про зустріч з індуїстським богом мертвих ямою в той час, як американці говорять про розмову з Ісусом Христом. Діти часто описують контакти з друзями та вчителями «у світлі». Більшість описаних близьких до смерті дослідів мають позитивний характер. Вони навіть допомагали людям подолати страх смерті, мотивували до життєствердної позиції і прагнення кращої якості життя.
Втім, незважаючи на існування декількох теорій, які пояснюють виникнення близького до смерті досвіду, дістатися до остаточної розгадки поки не вдалося.