Більші граблі — більше щастя

Новий рік. ЯпоніяФото: factsanddetails.comНовий рік в Японії святкується з великим розмахом

Пропонуємо серію статей, що присвячені новому рокові. Ви дізнаєтесь найцікавіші традиції різноманітних країн. Розпочнемо з традицій зустрічі нового року в Японії.

У японців до Нового року особливе ставлення, тому що період новорічних свят — це рідкісна можливість побути з сім’єю, зустрітися з родичами та знайомими.

Всі установи, крамниці, школи припиняють роботу, панує передсвяткова метушня, яка розпочинається з відкриття передноворічних базарів та ярмарків. У кожній країні є свої речі, що користуються попитом на цих величезних базарах. В Японії це бамбукові граблі — кумаде, які оздоблюють орнаментом. Їх розміри від 10 см до 1,5 м. Кожний японець вважає за необхідне придбати їх, щоби було чим у Новому році загрібати щастя.

Особливе значення для радісної зустрічі Нового року має передсвяткове прибирання: нове щастя повинне прийти у чистий дім, та й Божество року, якого тут нетерпляче чекають, не матиме охоти з’явитися у неприбране приміщення.

У домі зазвичай з’являються нові речі, оскільки саме перед Новим роком багато японських фірм виплачують своїм службовцям бонуси — щось на кшталт тринадцятої зарплатні. Купується новий або доводиться до ладу старий, найчастіше традиційний одяг.

Читай:Новий рік у Японії (Частина 2)

Щоби задобрити Божество року, яке несе удачу в сім’ю, жителі Японії встановлюють перед будинком маленькі ворота з трьох бамбукових паличок — кадомацу, до них підв’язують гілки сосни. У бідніших будинках перед входом просто прикріплюють соснові гілочки. Ну, а ті, що багатші, виставляють кадомацу, зроблену з карликової сосни, бамбукового паростка і маленького деревця квітучої сливи або персика.

Вічнозелена сосна символізує силу і довголіття, бамбук — витривалість та уміння протистояти ударам долі, а також просування уперед (за ніч він може вирости на 12 сантиметрів, а його гнучкий стовбур не може зламати навіть ураганний вітер). Квітки сливи або персика, іноді притрушені снігом, — символ вічної краси.

newscomua