День спагеті

СпагетіФото: dairygoodness.caЗа деякими дослідженями спагеті винайшли в Китаї

Існує цікава теорія, що спагеті не є власне італійським «винаходом».

Кам-Бі Ліу — китайський геолог стверджує, що диво-знахідка — величезний сюрприз.

Батьківщиною спагеті є не Італія. Про це також каже Кам-Бі Ліу: «Після цього стверджуємо, що наша знахідка — найстаріша в світі. Таким чином, спагеті, винайшли в Китаї. До речі, їх виготовляли не з пшениці (як ми звикли), а з двох різних сортів проса, що є типовим для китайської місцевості».

У західній частині Китаю під шаром лесу (3 м) геологи натрапили на горщик, який був запханий у ґрунт догори дном. Усередині — клубок кулястої форми, за формою нагадував спагеті. Згодом з’ясувалося, що знахідка — таки спагеті. Науковці довели, що її вік – 4000 років, тобто, довгу локшину виготовили в останньому періоді кам’яної доби — неоліті.

Очевидці описують: «Середина локшини — порожня, однак сам вигляд прекрасно зберегся. Лес дуже щільно прикрив горщик, можна сказати, утворився вакуум. Увесь час горщик не мав контакт з повітрям, тому й пощастило побачити своїми очима сьогодні популярну страву (спагеті), якій виповнилося 4 000 років».

Читай:Спагеті – страва довгожителів

На жаль, милуватись цим дивом можна було недовго. Коли знайдену локшину підняли вверх, вона стала пилом. Нам пощастило, що геологи встигли декілька раз її сфотографувати.

Спагеті все ще мають загадку: чому стародавня локшина була півметра завдовжки. Якщо врахувати факт, що після нового року традиційно китайці їдять спагеті (щоб довгим було життя), то відповідь на це питання може бути дуже простою.

newscomua