Різдвяні свята
У вечір з 6 на 7 січня люди в Україні приймають Святу вечерю. А за Григоріанським календарем сучасна греко-католицька та православна церкви не лише на території нашої неньки, й в Росії, Грузії, Сербії, Єрусалимі, святкують Різдво. Це свято вважається сімейним, а то й родинним. Кожна людина у цей період часу намагається бути вдома у тісному колі найближчих.
Різдво – це народження Ісуса Христа. Історію про подію у християнському світі можна детально вивчити чи хоча б ознайомитись з нею у Святому Письмі. Місто Вифлеєм став центром тодішніх баталій, що відбувались.
В Україні нову віру, християнство, зуміли прищепити лише тому, що провели паралелі з язичництвом. Надто болісно сприйняли наші предки релігійне нововведення. Прийшлось піти на компроміс і наші сьогоднішні традиції є беззаперечним доказом цього.
Читай:Деякі цікавинки про Святвечір
Наприклад, на різдвяному столі повинні бути лише пісні страви, також принциповою є їхня кількість – 12. Що приготувати цього Різдва, ми дамо поради в наступній статті. Таке число означало кількість місяців у році. Часник розставляли у чотири кутки стола, що символізувало оберіг від хвороб та недуг. Однак, особливе місце мав дідух. Святковий сніп робили з колосків різних зернових культур, льону, прикрашали стрічками, червоною калиною. Внесення у хату дідуха символізувало щасливе життя у здоров’ї та злагоді.
Читай:Різдвяне диво
Сьогодні традиції втратили свою актуальність. Більшість християн звертають увагу на духовні почуття, приділяють час молитвам та пошукам себе серед великої кількості натовпу. Віра в Ісуса Христа стала основним ключем до любові та прощення.