Східні традиції святкування Хеллоуїну

Хеллоуїн на СходіФото: asiasociety.org/В Японії надзвичайно весело св’яткують Halloween

То що ж роблять у Хеллоуїн японці? Звиклі «присвоювати» більшість американських традицій, вони запозичили й цю. З приходом осені магазини японських міст переповнені симпатичними маленькими привидами, гарбузиками, відьмочками, вивісками «Happy Halloween” та іншими цікавими штучками. Як ви розумієте важко встояти перед такою спокусою.

Великі прибутки отримують у передсвятковий час продавці карнавальних костюмів: від янголів до чортів, від сексуальних відьмочок і домогосподарок до лицарів у латах, – ваш вибір майже безмежний.

У саму святкову ніч чудово можуть піднятися матеріально усі клуби, бари, кафе, дискотеки. Навіть у найменшій установі дух свята присутній. Центральні вулиці Токіо виглядають смішно і весело. Хеллоуїн тут швидше асоціюється з дитячістю, ніж з жахами, а якраз у дитячості японці надзвичайно органічні.

Читай:Головний символ Хеллоуїну

Відома ще одна родзинка Хеллоуїну в Токіо. За попедньою домовленістю в Інтернеті, у певний час і на певній станції група костюмованих людей захоплювала один з вагонів метро на лінії, що їде по колу. Вечірку на честь свята влаштовували в поїзді. Подібні специфічні святкові зібрання неодноразово розганяла поліція, оскільки в Японії у громадському транспорті не можна навіть розмовляти по телефону, не кажучи вже про вживання алкоголю та влаштовування вечірок.

У відшліфованому та вистроєному японському суспільстві не так часто людям дається можливість випустити пару. А якщо її не випускати вчасно, у випадку японців, то потім це може мати трагічні наслідки (психічні розлади, самогубства та напади на людей).

Читай:Хеллоуїн (Halloween) — день всіх святих

Те ж стосується і противників Хеллоуїну по всьому світу. Безперечно, численні секти та сатанисти можуть використовувати цей день як привід для своїх, м’яко кажучи, немиролюбних обрядів. Але від них наврядчи кудись можна подітись зі святом чи без нього. Що ж стосується звичайних людей, то, мабуть, не варто забирати їхню можливість хоча б один раз на рік звільнитися від умовностей і відчути себе майже дітьми.

За матеріалами журналу «Світ під кутом 73 %»

newscomua