Бути волонтером – благородність, чи шахрайство?
Дедалі більшого поширення в Україні набуває волонтерство. Бачити людей на вулицях міст з ящичками та табличками про допомогу хворим діткам – звичне явище
На днях народний депутат у Луганську спробував поспілкуватися з одним із волонтерів, і попросив показати документи на збір грошей повідомляє Сегодня.ua. «Звісно, документи були, проте повідомити, чи перераховуються ці гроші на рахунок благодійного фонду, щоб потім розійтися по тих, що потребують, ні волонтер, ані керівництво організації, на жаль, не змогли. Тому і були запідозрені у шахрайстві», — пояснили у відомстві.
Судячи із заповнених скляних ящиків для пожертвувань, жителі нашої країни — люди небайдужі та чуйні. Але на жаль, навіть серед благодійників знаходяться шахраї, які намагаються нажитися на горі і милосерді.
Поширення набувають і такі випадки, коли волонтер зникав із пожертвуваними грішми. Досить часто зустрічається афера, коли на кольоровому принтері роздруковується, взята з інтернету, фотокартка хворої дитини, прикріплюється відповідна інформація і збираються кошти на допомогу. Ясна річ, що батьки та рідні постраждалих не мають жодного уявлення про це, і «назбирана допомога» до них не доходить.
Насправді, відрізнити справжнього волонтера від шахрая важко, але можливо. Перш за все потрібно попросити у нього посвідчення з фотокарткою, нотаріально завірене доручення від людей, які потребують допомоги, їх телефони, адреси, реквізити благодійного фонду. Бажано подзвонити і особисто переконатися, що допомога йде саме цим людям. Усе це вимагає зусиль і часу, проте вартує того, щоб не дати шахраям нажитися на чужій біді.