18-40 років — це період найбільшого розквіту фізичних і творчих сил людини. Значення фізичних вправ в цей період доволі суттєве не тільки як фактор, який сприяє підвищенню продуктивності різних видів праці, але і як засіб, що позитивно впливає на інтелектуальну працездатність.
Оздоровчий біг.
Ця вправа добре розвиває швидкість руху, зміцнює мʼязи тулуба, ніг. Повільний довготривалий біг — одна з самих ефективних оздоровчих вправ, яка потребує попереднього навчання. Він являється основним засобом для розвитку витривалості до довготривалої роботи. Саме вона забезпечує такий стан, при якому організм не знає втоми. Ця рухова властивість є провідною в фізичній підготовці людини, визначає функціональні властивості всіх органів і систем.
Прискорена ходьба.
Це найбільш природній вид фізичних вправ. Ходьба, як і повільний біг, ефективно розвиває витривалість, здійснює загальнозміцнюючу дію на мʼязи, суглоби, звʼязки. Позитивно діє на всі органи і системи організму, особливо на серцево-судинну, дихальну і обмін речовин. Підвищує життєвий тонус.
Метання гранати.
Метання виробляють координацію і точність руху, окомір. Здійснює позитивний вплив на розвиток нервово-мʼязевого кісткового апарату верхніх кінцівок і плечового поясу.
Нахили вперед з прямими ногами.
В повсякденному житті для формування і збереження гарної постави, легкості і плавності рухів, виконання різноманітних побутових, трудових і спортивних дій найбільшої рухливості потребує хребет і тазостегнові суглоби. Ця вправа також добре зміцнює мʼязи спини.
Плавання.
Розвиває координацію рухів, зміцнює всі мʼязи тіла, здійснюю виключно сильний оздоровчий вплив на організм, покращує діяльність усіх органів і систем. Підвищує опір організму до застуди. Це важливий руховий навик, який неможливо нічим замінити.