Канада хоче розширити свою територію завдяки Арктиці
У майбутньому Канада має в планах розширити свою територію завдяки Арктиці. Для цього уряд країни вирішив відправити в Арктику експедицію для складення карти морського дна.
Уряд Канади вирішив відправити в Арктику експедицію, сподіваючись розширити в майбутньому територію країни. Канада прийняла рішення відправити в Арктику наукову експедицію.
Перед її учасниками поставлено завдання скласти карту морського дна — це дозволить офіційній Оттаві розширити територію країни. Згідно повідомлень канадського уряду, експедиція, яка має у своєму складі два криголами, повинна вивчити район хребта Ломоносова — починаючи від острова Елсмір, і закінчуючи північним полюсом. «Террі Фокс» — перший криголам, вирушив у плавання, яке триватиме шість тижнів, ще вчора, 8 серпня, відпливши з порту Сент-Джонс (провінція Ньюфаундленд і Лабрадор). Другий криголам відправився до хребту Ломоносова сьогодні.
Згідно з планом експедиції, обидва судна будуть працювати в акваторії Євразійського басейну Північного Льодовитого океану, на схід хребта Ломоносова. В канадському Міністерстві закордонних справ розраховують, що результати експедиції повинні підтвердити права Канади на арктичний шельф. Глава МЗС, Джон Берд, пояснив, що в Оттаві готові до витрат, необхідним для визнання континентального шельфу Канади в повному обсязі на міжнародному рівні.
Крім того, район, в якому працюватиме експедиція, згідно з оцінками геологів, надзвичайно багатий вуглецями. Зокрема, BBC News стверджує, що згідно з попередніми оцінками там міститься до 30 відсотків нерозвіданих світових запасів природного газу і до 13 відсотків нафти.
Відзначимо, що крім Канади, на даний шельф є й інші претенденти. На нього претендують Сполучені Штати Америки, Російська Федерація, Норвегія і Данія. Міжнародне право дозволяє прибережній державі заявляти свої виключні права тільки на ті природні ресурси, які знаходяться від її суші на відстані до 370 кілометрів (200 морських миль) як на морському дні, так і під ним. Проте в тому випадку, якщо віддаленість континентального шельфу більше вказаної відстані, держава має право надати документи, що підтверджують даний факт до комісії Організації Об’єднаних Націй — експерти ООН згодом можуть підготувати рекомендації щодо збільшення виключної економічної зони.
По матеріалам:Биржевой лидер
Фото: trinixy.ru