19.05.2021
Канадські вчені в лабораторії молекулярної біології створила першу вакцину проти коронавірусу, вироблену з використанням генетично модифікованих рослин.
Перша фаза випробування цього препарату пройшла досить успішно, стверджують місцеві фахівці в області біології. Всі добровольці вже добре перенесли всі варіанти введення вакцини в їх організм. Результати дослідження з’явилися в журналі Nature Medicine.
Ефективність препарату перевірили на групі з 200 добровольців у віці від 18 до 49 років, в Монреалі і Квебеку.
Як уточнюється, отримані результати показали, що вакцина не викликала значних побічних ефектів, крім втоми у одного з учасників дослідження.
Читай також: РІЧКОВИЙ ТРАМВАЙ ПЕРЕТВОРИЛИ В ЦЕНТР ВАКЦИНАЦІЇ У ВЕНЕЦІЇ
При цьому вчені виявили, що після одноразового введення вакцини велике число антитіл до SARS-CoV-2 з’явилося приблизно у 60% учасників дослідів, тоді як дві ін’єкції вакцини призвели до їх формування у 91% добровольців. В середньому концентрація цих молекул в організмі добровольців була приблизно на порядок вище, ніж у пацієнтів, які недавно перенесли коронавірусну інфекцію.
Рослинну вакцину створили канадські біологи на чолі з професором Університету Макгілла в Монреалі-Брайаном Вордом. Роблять її з генно-модифікованих рослин.
Вчені додали, що це новий метод розробки вакцини. Його стали застосовувати і для створення препарату від гепатиту В, грипу, папіломавірусу. Така розробка обходиться дешевше і зберігати вакцини можна буде при більш високих температурах.