Потужне виверження вулкана Сінабунг на Суматрі забрало життя 16 людей (ВІДЕО) - New-s.com.ua
New-s.com.ua

Потужне виверження вулкана Сінабунг на Суматрі забрало життя 16 людей (ВІДЕО)

Потужне виверження вулкана Сінабунг на Суматрі. Після вибуху величезна кількість попілу та каміння піднялись в повітря і градом осипалось на територію в 80 квадратних кілометрів.

Фото: inosmi.ruУ числі жертв виявилися діти з викладача, а також телевізійний журналіст

Висока вулканічна активність на заході острова Суматра, де знаходиться вулкан Сінабунг, зберігається протягом останніх чотирьох місяців. Повторне виверження вулкана відбулося 1 лютого, після того як влада дозволили тисячам місцевих жителів, евакуйованих раніше, повернутися в свої будинки через те, що вулканічна активність, як здавалося, пішла на спад. За даними Національного агентства з надзвичайних ситуацій Індонезії, рятувальники після виверження виявили 14 загиблих і трьох осіб з опіками різного ступеня тяжкості.

Тим часом, кількість загиблих в результаті виверження вулкана до теперішнього часу досягла 16 осіб. Повідомляється, що рятувальники виявили тіло загиблого і пораненого 24-річного студента коледжу, який помер у реанімації. На місці стихійного лиха в районі Каро (провінція Північна Суматра) рятувальники продовжують пошуки тіл загиблих.

Жертвами виверження, в тому числі, стали телевізійний журналіст, четверо учнів зі своїм викладачем, приїхавши до вулкану на екскурсію, а також місцеві жителі.

Раніше влада евакуювала 30 тис. людей через високу вулканічної активності на заході Суматри. Евакуйовані були розміщені в наметах, школах і держустановах.

Слід зазначити, що землетруси, цунамі і виверження вулканів супроводжують індонезійців протягом усього життя. Найбільший у світі архіпелаг 18 тис. островів розташований в так званому тихоокеанському Вогненному кільці, тому тектонічні катаклізми трапляються на ньому в середньому по 5-6 разів на день.

Всього ж на Індонезійському архіпелазі налічується більше п’ятисот вулканів, з них діючих — 129. Найактивнішим вважається вулкан Мерапі — 2891 метра на самому густонаселеному острові світу Ява, а найвищим — Агунг (3142 метра), найвища точка острова Балі Саме на території сучасної Індонезії сталися найбільш грандіозні вулканічні катаклізми в історії людства.

Згідно з підрахунками міністерства громадських робіт Індонезії, більше 80 % території цієї найбільшої в світі острівної країни схильне до руйнівної дії стихійних лих та природних катастроф, у тому числі землетрусів, вивержень вулканів і цунамі. У зоні постійного ризику живуть до 92 % її 270 — мільйонного населення.

По матеріалам:Topnews.ru